Important Toys

VISNING: Västberga Allé 3. Öppet: mån–tors: 10–19, fre: 10–17, lör: 11–15.

191 föremål
BILD-LILLI, docka, Tyskland, 1955-1964.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
7 756 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, ca 1930.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BARBIE, serietidning #1, Stockholm, 1963.
Klubbat pris
3 288 SEK
Utropspris
1 500 SEK
S.F.B.J, biskvidocka, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÖCKER, 12 stycken, docklitteratur.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka 7622, Tyskland, ca 1912.
Klubbat pris
3 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1900-talets början.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 800 SEK
POJKDOCKA, karaktärsdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄSTNER, biskvidocka JDK 260, Tyskland, 1916.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 235, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
S.F.B.J, biskvidocka 236, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERTEL & SCHWAB, biskvidocka 173, Tyskland, ca 1914.
Klubbat pris
21 010 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 238, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKA, möjligen Frankrike, 1800-talets slut.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEIFF, "Grodan Boll", Tyskland, ca 1956.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DEANS RAG BOOK, Musse Pigg, England, 1930-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCHUCO, "Tricky" nalle, Tyskland, 1940/50-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STEIFF, katt, Tyskland omkring 1930.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, "Treff" samt katt, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STEIFF, leksakshund "Bully", Tyskland omkring 1930.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STEIFF, sannolikt, häst på hjul, 1910-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, 4 stycken nallar, Tyskland, 1920-50.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEIFF, Teddy Baby nalle, Tyskland, ca 1952.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅNGSLUP, plåt, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 602 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LEKSAKSHÄST, bemålad plåt, omkring år 1900.
Klubbat pris
13 699 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOMO, Maserati, Italien, ca 1948.
Klubbat pris
61 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
LEHMANN, OH-MY 690, Tyskland. I produktion 1914-1945.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÄSTVAGN, Tyskland omkring 1890-1900.
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BING WERKE, dykare, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GAMA, tomte i plåt, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LEHMANN, Captain of Kopenick, Tyskland, 1907-1918.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEBRÜDER EINFALT, ballerina no 244, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HUKI, motorcykel med bana, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DISTLER, sportbil JD 3058, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GEBRÜDER BING, flodbåt, Tyskland, 1910-tal.
Klubbat pris
12 233 SEK
Utropspris
10 000 SEK