Märklin

(Tyskland, Född 1859)
Märklin
(Tyskland, Född 1859)

MÄRKLIN, ånglok med tender F 13040, 0-skalan, Tyskland, 1920-tal.

Lackerad och delvis litograferad. Elektriskt. Originalkartong. Total längd 35 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Loket med smärre lackskador. Tender med rostangrepp. Kartong med skador och senare påskrift.

Klubbat pris
6 200
550
580
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
13 nov 2016 21:12
6 200 SEK
13 nov 2016 21:12
6 000 SEK
13 nov 2016 21:12
6 000 SEK
29 okt 2016 20:04
5 800 SEK
29 okt 2016 20:04
5 600 SEK
29 okt 2016 20:03
5 200 SEK
29 okt 2016 20:03
5 000 SEK
29 okt 2016 17:24
4 200 SEK
29 okt 2016 17:24
4 000 SEK
28 okt 2016 11:51
3 700 SEK
28 okt 2016 11:51
3 500 SEK
26 okt 2016 16:34
3 200 SEK
25 okt 2016 17:19
2 200 SEK
24 okt 2016 20:06
300 SEK