Important Toys

VISNING: Västberga Allé 3. Öppet: mån–tors: 10–19, fre: 10–17, lör: 11–15.

191 föremål
EBO(Hans Eberl), GIK-GAK, Tyskland 1920-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅNGSLUP, plåt, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, sannolikt, häst på hjul, 1910-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNOLD, U-båt A2004, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, katt, Tyskland omkring 1930.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARBIE, serietidning #1, Stockholm, 1963.
Klubbat pris
3 288 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DEANS RAG BOOK, Musse Pigg, England, 1930-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LEHMANN, NA-NU 752, Tyskland omkring 1950.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SCHUCO, "Tricky" nalle, Tyskland, 1940/50-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STEIFF, "Treff" samt katt, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BÖCKER, 10 stycken, gällande nallar.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
MÄRKLIN, badrum, Tyskland, 1910/20-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1900-talets början.
Klubbat pris
938 SEK
Utropspris
1 800 SEK
MASUDAYA, Space Trip, Japan, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
TANKBIL MED SPRINKLER, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
TECHNOFIX, Trick motorcykel, Tyskland ca 1950.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 800 SEK
LEHMANN, Emden 729, Tyskland. I produktion 1917-1937.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEBRÜDER EINFALT, ballerina no 244, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TECHNOFIX, cyklande clown, Tyskland, omkring 1950.
Klubbat pris
1 988 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LEHMANN, Also 700, Tyskland. I produktion 1917-1945.
Klubbat pris
2 190 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNOLD, motorcykel Mac 700, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRITZ VOITH, man med resväska, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
2 866 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ICHIKO, Cadillac, Japan ca 1962.
Klubbat pris
4 188 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KÄSTNER, biskvidocka JDK 260, Tyskland, 1916.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEIFF, "Grodan Boll", Tyskland, ca 1956.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖCKER, 12 stycken, docklitteratur.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HE-MAN, Starship Eternia i oöppnad kartong, Mattel 1989.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DISTLER, brandbil, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BILD-LILLI, docka, Tyskland, 1955-1964.
Klubbat pris
7 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SCHUCO, 2 stycken Sonny 2005, Tyskland, ca 1950.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LEHMANN, OH-MY 690, Tyskland. I produktion 1914-1945.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRIO, Volvo PV 444, Sverige, 1940/50-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIPP & CO, Limousine 2730, Tyskland. Omkring 1930.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIPP & CO, brandbil, Tyskland, omkring 1930.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNOLD, motorcykel, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STRENCO, Robot ST-1, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 238, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, biskvidocka 236, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 235, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERTEL & SCHWAB, biskvidocka 173, Tyskland, ca 1914.
Klubbat pris
21 010 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNGHÄST, 1800/1900-tal.
GUNGHÄST, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DISTLER, Electro Matic 7500, Tyskland, 1950-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEIFF, 4 stycken nallar, Tyskland, 1920-50.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DISTLER, sportbil IA 3058, Tyskland, 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BING WERKE, 2 stycken Ford, Tyskland, 1920-tal.
Klubbat pris
2 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HAUSSER, stabsbil, Tyskland, 1930/40-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEKSAKSHÄST, bemålad plåt, omkring år 1900.
Klubbat pris
13 699 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAKBURK I PLÅT, Kooperativa, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARL BUB, limousine, Tyskland 1930-tal.
Klubbat pris
1 999 SEK
Utropspris
3 000 SEK