1935 föremål
Bally, väska.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Afghansk Kelim, ca 282 x 82 cm.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GAB, bägare, silver, Stockholm 1955.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, vas, fiskglas, Orrefors.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kalevala Koru hängsmycke silver med grön sten.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, ett par, Ifö, 1960-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, Sverige, 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, slipsar, 3 st.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, bänk, modell 153B, Artek, Finland.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pierre Olofsson, färgserigrafi, signerad EA.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Remmare, 10 st, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Obelisker 2 st., färgad agat 2000-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla med skåp, funkis, 1930-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Reklamskylt, "Persil", 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Reklamskylt, "Helmi cigaretter", 1900-talets början.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivschatull, sent 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordsur, nyrokoko, omkring år 1900-.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, slutet av 1800-talet.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Plafonder, ett par, Orrefors, 1960/70-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dunhill, weekendbag.
1 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Jon-And, pastell på papper, ej signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1800-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK