1743 föremål
Skulptur, snidad trähäst.
< 1m
Skulptur, snidad trähäst.
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lindorm Liljefors, Fåglar i flykt.
4m 56s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Inge Schiöler, Det gröna trädet.
10m 56s
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Inge Schiöler, Man i röd kavaj.
12m 56s
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Henri Matisse, efter "Travail & Joie".
14m 56s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bäddsoffa, Ikea 1980-tal.
16m 56s
Bäddsoffa, Ikea 1980-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar 4 st 1900-talets första hälft.
18m 56s
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
20m 56s
1 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hänge silver med trappslipad citrin 1960/70-tal.
22m 56s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1900-talets mitt.
24m 56s
Taklampa 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, Seamaster, Jubilee, armbandsur, 32,5 mm.
26m 56s
6 224 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur.
34m 56s
Bengt Rosenström, skulptur.
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets andra hälft.
36m 56s
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp/Hallmöbel 1900-talets första hälft.
38m 56s
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Keshan ca 394x295 cm.
40m 56s
Matta Keshan ca 394x295 cm.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur.
44m 56s
Bengt Rosenström, skulptur.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Stolar 2+2 st Thonet 1900-talets första hälft.
46m 56s
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel 1900-talets första hälft.
48m 56s
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ulf Trotzig, komposition.
50m 56s
Ulf Trotzig, komposition.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 194 x 151 cm.
52m 56s
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Kashmar, ca 391 x 295 cm.
54m 56s
4 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matta, Keshan, ca 356 x 239 cm.
56m 56s
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Keshan, ca 390 x 243 cm.
58m 56s
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ismo Hölttö, "Savo 1966".
1 tim 4m
Ismo Hölttö, "Savo 1966".
300 EUR
Utropspris
500 EUR
Taklampa, 1960-tal.
1 tim 6m
Taklampa, 1960-tal.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Johan Knutson, Gravgården.
1 tim 10m
Johan Knutson, Gravgården.
400 EUR
Utropspris
550 EUR
Sidobord, 1800-talets senare hälft.
1 tim 12m
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Eero von Boehm, Stilleben i gult.
1 tim 26m
310 EUR
Utropspris
300 EUR
Susanne Gottberg, Spår.
1 tim 28m
Susanne Gottberg, Spår.
350 EUR
Utropspris
1 400 EUR
Klockkedja, 14K guld.
1 tim 34m
Klockkedja, 14K guld.
2 280 EUR
Utropspris
2 800 EUR
Ejnar Kohlmann, Änder i skogsdamm.
1 tim 36m
190 EUR
Utropspris
250 EUR
Taklampa / Takplafond, 1900-tal.
1 tim 38m
175 EUR
Utropspris
250 EUR
Omega, De Ville, armbandsur, 32,5 mm.
1 tim 40m
350 EUR
Utropspris
550 EUR
Ulf Trotzig, komposition.
1 tim 48m
Ulf Trotzig, komposition.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel 1900-tal.
1 tim 50m
Spegel 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Agda Holst, Blomsterstilleben.
1 tim 52m
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GamFratesi, stolar, 4 st, "Beetle", Gubi.
1 tim 54m
2 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta Nain old ca 346x245 cm.
1 tim 58m
Matta Nain old ca 346x245 cm.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets första hälft.
2 tim 4m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, väska "Viva-Cite GM" 2005.
2 tim 10m
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå 1930/40-tal.
2 tim 12m
Byrå 1930/40-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft.
2 tim 18m
5 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord 1900-talets första hälft.
2 tim 20m
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp 1900-talets andra hälft.
2 tim 22m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
2 tim 26m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
William Fridericia, Stadsvy.
2 tim 28m
William Fridericia, Stadsvy.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Brosch 18K guld med en odlad pärla.
2 tim 30m
5 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Marc Chagall, efter "La ruche et Montparnasse".
2 tim 32m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "Liberté Paix Solidarité".
2 tim 34m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Folke Lind, "Mutation".
2 tim 36m
Folke Lind, "Mutation".
21 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj 1900-talets andra hälft.
2 tim 38m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tamburmajor 1900-talets första hälft.
2 tim 42m
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets mitt.
2 tim 44m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
2 tim 46m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors/ÖIA.
17 tim 39m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, Utan titel.
17 tim 48m
Jan Håfström, Utan titel.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Movado, armbandsur, 18K guld, 34 mm.
17 tim 57m
5 428 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jane Bauman, Utan titel.
18 tim 7m
Jane Bauman, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
14 000 SEK
Spegel, Sverige, 1900-talets andra hälft.
18 tim 9m
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK