1910 föremål
Tapio Wirkkala, ljusstakar, ett par, glas, signerade.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yves Saint Laurent, väska, "Lou Camera Bag".
12 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Byrå, tidigt 1900-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, silke Kashmir, ca 260 x 172 cm.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Gideon Börje, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 6 st, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Ziegler, ca 270 x 184 cm.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Afghansk Kelim, ca 339 x 263 cm.
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Pall, 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Lerin, akvarellerad etsning, signerad 1/5.
6 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Matta, Keshan, ca 390 x 277 cm.
5 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bror Hjorth, blyertsteckning.
2 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gustav Rudberg, olja på duk/pannå, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dryckeshorn, sent 1800-tal.
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Dux, sent 1900-tal.
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Johan Petersen, tumlare, silver, Söderhamn 1767.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 5 st, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Patric Larsson, duk signerad a tergo.
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lennart Jirlow, färglitografi, signerad 197/225.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lennart Jirlow, färglitografi, signerad 78/99.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gustav Arne, olja på duk/pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, Danmark, 1950/60.tal.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Snedklaffsekretär, barock, 1700-tal.
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Hängskåp, omkring 1900.
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tom Dixon, vägg- och taklampa, 'Melt Surface Mini'.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ove Carlson, pigment print, signerad 1/1.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, 1900-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, sent 1800-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Laris Strunke, olja på duk, signerad a tergo.
3 333 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Chris Martin, soffa, "Dandy", Massproductions.
22 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Rafael Wardi, olja på pannå, signerad.
600 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Omega, armbandsur, 20 mm.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Hårgarnsmatta, ca 240x166 cm, 1930-tal.
220 EUR
Utropspris
400 EUR
Bänkar, 2 st, 1900-talets mitt.
150 EUR
Utropspris
300 EUR
Kai Finnmark, taklampa, Lynx, 1970-tal.
201 EUR
Utropspris
500 EUR
Ada Thilén, akvarell, signerad.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffa, 1900-talets mitt.
110 EUR
Utropspris
250 EUR
Takplafond, Valinte 1960-70-tal.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Prada, väska.
250 EUR
Utropspris
300 EUR
Madeleine Pyk, gouache, signerad och daterad 1986.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar, 5 st, Italien, sent 1900-tal.
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Akrivskåp, 1950-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alberto Meda, kontorsstol, Alias, Italien.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad HC 30/50.
4 350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 295 x 197 cm.
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Kelim, ca 296 x 204 cm.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK