1854 föremål
François Dumont, sign. Olja på duk 64,5 x 45 cm.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, allmoge, Frykdalsskåp, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Nain part silk, Diameter 200 cm.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Chanel, väska "Cambon Ligne".
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Claesson, pastell, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Bakthiari, ca 303 x 226 cm.
4 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Örhängen, med briljantslipade diamanter.
12 507 SEK
Utropspris
17 000 SEK
Marianne Lindberg De Geer, färglitografi, signerad, EA.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, tidigt 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, färglitografi, 1975, signerad 276/380.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Marianne Lindberg De Geer, färglitografi, signerad EA.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ilon Wikland, tusch och akvarell, signerad med dedikation.
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Örhängen med briljantslipade diamanter.
5 000 SEK
Utropspris
17 000 SEK
Matta, Nain part silk s.k 9LAA, 307 x 200 cm.
9 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ljuskrona, empirestil, Böhlmarks, 1930-tal.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, "Cocoon", Eilersen.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Gallerimatta, Nain, ca 296 x 78 cm.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Axel Lind, olja på duk, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets början.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Josef Frank, soffa, modell 678, Svenskt Tenn.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Meshed , signerad, ca 388 x 295 cm.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Anna Gardell-Ericson, akvarell, signerad och daterad 1882.
3 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Gallerimatta, slätväv, ca 391 x 76 cm.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Isfahan - Najafabad, ca 317 x 220 cm.
3 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skrivbord, Nyrenässans, omkring år 1900.
1 222 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Céline, weekendbag.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänk, 1900-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Fogelin, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, modern tillverkning.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla, Funkis, 1930-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, tidigt 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, funkis. 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Victor Vasarely, färgserigrafi, signerad 72/150.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mulberry, axelremsväska samt resväska.
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivskåp, England, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Collier med diamanter, ADA, Göteborg.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bokhylla, 1930-40-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhyllor, ett par, 1950-60-tal.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stig Claesson, collage, signerat.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mattias Klum, fotografi, signerat 2/10.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Claes Hake, blandteknik på papper, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Saturnusmodell, 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hörnskåp, daterat 1794.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mosse Stoopendaal, olja på duk, signerad.
4 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Okänd konstnär, 16/1700-tal, olja på pannå.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kumi Sugaï, färglitografi, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, båt, Kosta Boda.
33 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Inge Schiöler, pastell, signerad och daterad 1960.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1905, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK