2282 föremål
Skrivbord, Louis XV-stil, 1900-talets slut.
2 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lage Lindell, färglitografi, signerad 68/91.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ernst Josephson, tuschteckning, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, "Jetson", Dux.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Leandro Bassano, hans efterföljd, olja på duk.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, 1800-talets slut.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sara Larsson, skåp, "Collect 2010", för A2.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, 1800-talets början.
3 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Brevpress, porfyr, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
Böhlmarks, troligtvis, bordslampa, 1930-tal.
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, kelim, ca 295 x 208 cm.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, slätväv, ca 300 x 200 cm.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK