2292 föremål
Hugo Simberg, "Post Festum".
2 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Värja, svensk, m/1685.
931 EUR
Utropspris
400 EUR
Birger Carlstedt, Stilleben med blommor.
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Skänk, omkring år 1900.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Speglar, ett par, Danmark, 1700-tal.
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tapio Soukka, olja på duk, signerad.
420 EUR
Utropspris
300 EUR
Ingrid Atterberg, vas, keramik, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, Danmark, 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mulberry, väska, "Bayswater".
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bänk, "Fårö", GAD.
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Yrjö Edelmann, olja på duk, signerad och daterad 2004.
96 000 SEK
Utropspris
100 000 SEK
Spegel, sengustaviansk, omkring år 1800.
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lena Cronqvist, teckning, signerad och daterad -98.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GAB stop silver Stockholm 1952.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philippe Starck, stolar, 6 st, "Victoria Ghost", Kartell.
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tove Jansson, "Stormande hav".
18 600 EUR
Utropspris
20 000 - 30 000 EUR
Örhängen med briljantslipade diamanter.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tennisarmband med briljantslipade diamanter.
12 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Salvatore Ferragamo, väska.
390 EUR
Utropspris
300 EUR
Edward Hald, vas, glas, "Fiskgraal", 1949 Orrefors.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Helene Schjerfbeck, Bagarens dotter.
3 200 EUR
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
Golvlampa, Cottex Sweden, 1900-talets andra hälft.
3 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Kleineh, Aftonseglats.
5 200 EUR
Utropspris
5 500 - 6 500 EUR
Mikael Dahl, kopia efter, 1900-tal, olj på duk.
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Georges Hanna Sabbagh, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Nylund, vas, chamotte, Rörstrand 1940-tal.
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Luis Feito, akryl på papper, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Vitrinskåp, sent 1800-tal.
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lindorm Liljefors, olja på duk, signerad.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tove Jansson, "Skillnadsbacken".
24 500 EUR
Utropspris
40 000 - 60 000 EUR
Gucci, pumps, storlek 36 1/2.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 6 st, Danmark, 1960-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sängbord, ett par, 1920/30-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK