Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1797 föremål
ISAMU NOGUCHI, soffbord, Vitra.
12 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Karin", Dux.
9 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, spegel, för Firma Svenskt Tenn.
8 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOKHYLLOR, par, Funkis, 1930-tal.
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAWS, skulptur Medicom Toy Companion.
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AXEL OLSON, olja på duk, signerad.
9 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MICHAEL H NIELSEN, skänk/sideboard, "Floow", Bolia.
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
WILLIAM WEGMAN, fotografi, signerat och daterat -09.
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad.
33 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MOOOI. Taklampa, "Heracleum".
13 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, akvarell, signerad och daterad -81.
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", Dux.
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUCCI, väska.
5 090 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHANEL, väska, "Flap bag", 1986-1988.
13 500 SEK
Utropspris
16 000 SEK
LUNTLÅSGEVÄR, svenskt, 1600-talets första hälft.
37 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
ARNE NORELL, fåtölj med fotpall, "Ari", Norell.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
TAKLAMPA, 1970/80-tal.
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, väska, "Kelly 35", 2009.
44 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
RING, 18K vitguld och diamanter tot ca 2.02 ct.
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PLÅTMYNT, 2 Daler silfver mynt Fredrik I 1728.
560 EUR
Utropspris
400 EUR
ISABEL AHM, soffbord, "Mariposa", Bolia.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, "Star 6", Örsjö belysning.
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, pochette/väska.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUCCI, väska.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, väska, "Small Single Full Flap".
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
NILS JONSSON, sideboard "Trio", Troeds.
3 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, Mjölby Intarsia, 1930-40-tal.
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OFFICERSVÄRJA, M/22, Finland.
482 EUR
Utropspris
400 EUR
HERMÈS, kudde.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SWEDISH MODERN, spegel, mässing, 1940-50-tal.
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHANEL, väska, "Wallet on chain", 2013-2014.
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OMEGA, Genève, armbandsur, 36 mm.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANDELABER, brons, 1400-/1500-tal.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ZAO WOU-KI, färgetsning, signerad IV/VI.
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JORDI GOMEZ, fotografi, c-print monterat på plexi.
13 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
VIGVATTENSKÅL, brons, 1500-/1600-tal.
1 202 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOCKUM NORDSTRÖM, litografi, 1999, signerad med blyerts 8/140,
5 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSSTAKE, brons 1500-/1600-tal.
3 107 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 15 x 15 mm,
6 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERTIL WARNOLF, olja på duk signerad och daterad 06.
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK