1940 föremål
Siri Rathsman, olja på duk, signerad, daterad 1956.
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord 3 dlr sent 1900-tal.
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Okänd konstnär 1600/1700-tal , olja på duk.
18 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Uno Vallman, olja på duk, signerad.
5 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bottega Veneta, portfölj.
850 EUR
Utropspris
800 EUR
Läkarskåp, 1900-talets mitt.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Italien, 1900-talets andra hälft.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Thure Wallner, olja på pannå, signerad.
7 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, Louis XVI-stil, 1900-tal.
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Art-Deco, 1940-50-tal.
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Allan Ebeling, skulptur, brons, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp 1900-talets första hälft.
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokskåp, gustaviansk stil, omkring år 1900.
5 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Muminmugg, porslin, "Millenium", Finland, 1999-2000.
3 114 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tobia Scarpa, soffa, "Bastiano", Haimi, sent 1900-tal.
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel, 1930-tal.
4 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Koffert Italien 1900-tal.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1917, signerad med blyerts.
9 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegelram, gustaviansk, 1700-talets slut.
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Simone de Dardel, olja på duk, signerad.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Åke Holm, skulptur, stengods, signerad.
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Victor Vasarely, färgserigrafi, signerad 233/275.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Omega, Speedmaster, armbandsur, 39 mm.
2 000 EUR
Utropspris
2 600 EUR
Isaac Grünewald, etsning, signerad 3/25.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Modulsoffa, 5 delar, 1970-tal.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tord Björklund, vilstol "Skye", Ikea, 1980/90-tal.
4 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sängbord, ett par, 1910/20-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lisa Larson, figurin signerad stengods Gustavsberg.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordspendyl, Louis XVI-stil, 1800-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erik Höglund, spegel, Eriksmåla, 1970-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gucci, väska.
320 EUR
Utropspris
400 EUR
Harry Bertoia, fåtölj, 'Diamond Chair', 1960-tal.
4 850 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstolar, ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal.
3 022 SEK
Utropspris
3 000 SEK