1720 föremål
Arvid Broms, Nakenmodell.
7 200 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Maija Isola, Ackord.
1 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Lauri Ahlgrén, Komposition.
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Eduard Wiiralt, etsning, signerad LX/LX.
50 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Alpo Jaakola, "Ylhäisön naamiaiset".
2 300 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
Sängbord, ett par, 1900-talets början.
7 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Otto Mäkilä, Landskap.
630 EUR
Utropspris
600 EUR
Burberry, väska.
4 855 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sam Vanni, öljy, Komposition.
9 700 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Gunnar Nylund, bordslampa Rörstrand stengods.
4 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Harriet Ebeling, olja på duk, signerad.
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Omega, Seamaster, De Ville, armbandsur, 34 mm.
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, signerad 54/250.
4 300 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Leena Luostarinen, Mansporträtt.
4 400 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Endel Köks, färglitografi, signerad 15/50.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Per Stenius, "Vårvinter".
730 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Bord, 1800-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal. Gärsnäs.
5 900 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Chanel, plånbok.
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Illinois, fickur, savonett, 49 mm.
7 977 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, armband, "Clic H".
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Larsson, tuschteckning, signerad C.L.
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, "Jetson", Dux,.
13 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Kari Jylhä, Steinmetz.
820 EUR
Utropspris
900 EUR
Cooper & Gorfer, archival pigment print, signerad 14/375.
10 650 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Prada, plånbok.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paolo Piva, soffbord, "Alanda", B&B Italia.
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad M Pyk.
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Dryckeshorn, sent 1800-tal.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yngve Ekström, fotpall, "Lamino", Swedese.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Olsson, olja på duk, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad HC 30/50.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord 1900-tal,
3 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anna Boberg, olja på duk, signerad.
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa samt fåtölj, 1960/70-tal.
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK