Kan inte nå servern
 
2301 föremål
Aarre Aaltonen, Kvinnofigur.
Aktuellt bud 
500 EUR
Utropspris 
1 500 - 1 800 EUR
Adolf Baumgartner Junior, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
2 000 SEK
Utropspris 
6 000 SEK
Agda Holst, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
Ahti Lavonen, "Musa".
Aktuellt bud 
700 EUR
Utropspris 
2 000 - 3 000 EUR
Ahti Lavonen, "Mötande former".
Aktuellt bud 
1 500 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
Ahti Lavonen, Silvermotiv.
Aktuellt bud 
5 000 EUR
Utropspris 
22 000 - 28 000 EUR
Akseli Gallen-Kallela, "Den stora gäddan".
Aktuellt bud 
3 100 EUR
Utropspris 
3 500 - 4 500 EUR
Albert Edelfelt, "I Arkadien".
Aktuellt bud 
12 200 EUR
Utropspris 
18 000 - 22 000 EUR
Albert Edelfelt, "Pifferari".
Aktuellt bud 
1 500 EUR
Utropspris 
5 500 - 6 500 EUR
Albert Edelfelt, "Skogsnymf".
Aktuellt bud 
22 700 EUR
Utropspris 
40 000 - 50 000 EUR
Albert Edelfelt, Illustration.
Aktuellt bud 
300 EUR
Utropspris 
2 000 - 3 000 EUR
Albert Johansson, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
Albert Johansson, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud 
5 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
Alexander Wang, väska.
Aktuellt bud 
2 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
Alf Ekberg, skulptur, stengods, signerad.
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
Alf Halldin, Armband 18K guld, fantasilänk.
Aktuellt bud 
17 500 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
Alf Svensson, "Ciro", soffbord, 1960-tal.
Aktuellt bud 
500 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
Alliansring med gula smaragdslipade diamanter.
Aktuellt bud 
16 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
Alpo Jaakola, Utan titel.
Aktuellt bud 
1 500 EUR
Utropspris 
2 200 - 2 500 EUR
Alvar Aalto, bänk, modell 153A, Artek, formgiven 1945.
Aktuellt bud 
1 700 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
Alvar Aalto, dagbädd, modell 710, Artek.
Aktuellt bud 
4 000 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
Alvar Aalto, pallar, 4 st, modell 60, Artek.
Aktuellt bud 
2 900 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
Alvar Cawén, Spelmannen.
Aktuellt bud 
1 000 EUR
Utropspris 
2 000 - 3 000 EUR
Alvar Cawén, Vattenspegling.
Aktuellt bud 
1 100 EUR
Utropspris 
2 500 - 3 500 EUR
Amalia Lindegren, olja på duk signerad.
Aktuellt bud 
2 400 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
Ampel, troligen 1920-tal.
Aktuellt bud 
600 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
Anders Ahlander, bägare, silver, Uppsala 1812.
Aktuellt bud 
5 000 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1918, signerad med blyerts.
Aktuellt bud 
5 500 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
Anders Zorn, etsning, signerad i trycket.
Aktuellt bud 
300 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
Andy Warhol, Offsetlitografi/affisch, 1976.
Aktuellt bud 
4 000 SEK
Utropspris 
6 000 SEK
Angelo Mangiarotti, bordslampa, "Sappho", Artemide.
Aktuellt bud 
5 200 SEK
Utropspris 
6 000 SEK
Anitra Lucander, Abstrakt komposition.
Aktuellt bud 
960 EUR
Utropspris 
1 200 - 1 500 EUR
Anitra Lucander, Flicka med en fågel.
Aktuellt bud 
2 600 EUR
Utropspris 
4 000 - 5 000 EUR
Anitra Lucander, Kvinna med blommor.
Aktuellt bud 
2 700 EUR
Utropspris 
4 000 - 5 000 EUR
Anna Sahlsten, Flickan från Dalarna.
Aktuellt bud 
300 EUR
Utropspris 
3 500 - 4 500 EUR
Anna-Lisa Thomson, vas, "Paprika", Upsala Ekeby.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
Anne Appleby, "Green".
Aktuellt bud 
500 EUR
Utropspris 
4 000 - 5 000 EUR
Anshelm Schultzberg, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
Anton Genberg, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
Antti Lampisuo, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud 
100 EUR
Utropspris 
250 EUR
Armband 18K guld, bred x-länk.
Aktuellt bud 
24 000 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
Armband med briljantslipade diamanter.
Aktuellt bud 
10 500 SEK
Utropspris 
32 000 SEK