2133 föremål
ARKVISKÅP, ek, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ASK MED LOCK sent 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Aarno Salosmaa, akvarell.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Adriaen Brouwer, hans efterföljd, oil on panel.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ahti Lavonen, "Gul kvadrat".
32 000 EUR
Utropspris
40 000 - 60 000 EUR
Ahti Lavonen, "Silvertema".
10 000 EUR
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
Ahti Susiluoto, Komposition.
400 EUR
Utropspris
1 200 - 1 800 EUR
Albert Edelfelt, Aino Ackté med sin dotter Glory.
15 000 EUR
Utropspris
40 000 - 50 000 EUR
Albert Edelfelt, Vy från Bordighera.
2 100 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Albert Gebhard, olja på duk, signerad.
200 EUR
Utropspris
600 EUR
Alejandro Gatta, fotografi C-print.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Alimi Adewale, akryl på duk, signerad och daterad -15.
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Alois Zabehlicky, olja på duk, signerad.
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alpo Jaakola, Utan titel.
750 EUR
Utropspris
2 200 - 2 800 EUR
Alvar Aalto, Spegel, Artek, 1950-60-tal.
125 EUR
Utropspris
250 EUR
Alvar Aalto, vas Iittala 1950-tal.
3 000 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Alvar Cawén, Sommar.
1 350 EUR
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
Anders Fogelin, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1905, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1917, signerad med blyerts.
3 500 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Anita Snellman, Stilleben.
1 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Anitra Lucander, Abstrakt landskap.
840 EUR
Utropspris
1 200 - 1 800 EUR
Anja Notini, golvvas, lergods.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anna Gardell-Ericson, akvarell, signerad och daterad 1882.
6 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Anna Kleberg, pigment print signerad a tergo, upplaga 120.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anna Snellman, olja på duk, signerad.
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Anne Nilsson, vas, glas, Orrefors, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Antoni Clavé, carborundumetsning, signerad, E.A.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK