2055 föremål
2 RINGAR 14K guld m 1 peridot och 1 citrin.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
2 par ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med diamant.
2 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
ADRIAEN BROUWER, hans efterföljd, olja på pannå.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ALBIN AMELIN, blandteknik, signerad och daterad -43.
4 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
ALBIN AMELIN, goauche, signerad och daterad -52.
10 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
ALEXANDER JOHNSTON, olja på duk, signerad.
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALFRED JENSEN, olja på duk, signed.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALFRED OHLSON, skulptur, brons, signerad.
7 777 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
75 EUR
Utropspris
400 EUR
ALLAN ÖSTERLIND, akvarell, signerad.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, bänk, modell 153A, Artek, Finland.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, hylla, 1900-talets andra hälft.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache på papper, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AMPEL, mässing, 1800-tal.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
ANDERS FOGELIN, olja på duk, signerad.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1904, signerad med blyerts.
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1918, signerad i blyerts.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDREAS ERIKSSON, etsning, signerad och numrerad 1/20.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANNA BILLING, akvarell, signerad och daterad 1894.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANSHELM SCHULTZBERG, olja på duk, signerad.
2 555 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANTIK SIDEN CHAPAN ROCK, UZBEKISTAN. Höjd 137.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANYA HINDMARCH "Huxley" VÄSKA.
75 EUR
Utropspris
300 EUR
ANYA HINDMARCH "Tiny Tim", VÄSKA.
100 EUR
Utropspris
180 EUR
APPLIQUER, ett par, Frankrike, omkring 1820.
100 EUR
Utropspris
900 EUR
ARMBAND 18K guld x-länk, 12,2 g, Falköping 1968.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMBAND 18K guld, fiskbenslänk 25,6 g.
6 835 SEK
Utropspris
9 000 SEK