1542 föremål
Alexander Tolstoy, olja på duk, signerad.
1 150 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alf Svensson, taklampa, "T-16", Bergboms, 1950-tal.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Alice Elfrida Manly, akvarell, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alliansring med briljantslipade diamanter.
8 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Alvar Aalto, soffbord, "Fan leg table", Artek, Finland.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
American Watch Co (Waltham), fickur, savonett, 43,5 mm.
4 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1913, signerad med blyerts.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.
4 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Anna Gardell-Ericson, akvarell, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anna Nordgren, olja på duk, signerad och daterad 1879.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Anshelm Schultzberg, olja på duk, signerad.
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Antik Turkmen Youmud, 320 x 220 cm.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
Anton Genberg, olja på duk, signerad och daterad 1926.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Anton Genberg, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Arkivskåp, omkring 1900.
400 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Armband 18K vitguld, Italien.
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Armband med berlocker.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armband trois couleurs 18K guld vikt 59,4 g.
19 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
Armband, 14K guld.
270 EUR
Utropspris
350 EUR
Armband, 14K guld. Finska importstämplar 1972.
850 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Armband, 14K guld. Finska importstämplar.
200 EUR
Utropspris
500 EUR
Armband, 14K guld. Italien.
370 EUR
Utropspris
850 EUR
Armband, 7-radigt, 14K guld. Unoaerre.
500 EUR
Utropspris
1 400 EUR
Armband, x- länk, 18K guld.
5 320 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armlänk, 18K guld, bismarcklänk.
10 650 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Arthur Heickell, olja på pannå, signerad.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Astrid Sylwan, färglitografi, signerad 32/60.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Atelier Borgila, vas, Stockholm 1959.
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
August Malmström, olja på duk/papp-pannå.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK