1054 föremål
ASU, armbandsur, 33 mm.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alexander Klingspor, olja på duk. signerad.
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1912, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Andreas Kock, lambdaprint, signerad 2/15 a tergo.
16 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Appliquer, ett par, rokokostil, omkring år 1900.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arman, färgserigrafi, signerad 42/200.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Armband med safirer och briljantslipade diamanter.
28 000 SEK
Utropspris
38 000 SEK
Armband vitguld med briljantslipade diamanter.
1 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Armband, 18K guld i tre färger, "trois couleurs".
25 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
Armband, 18K guld, pansarlänk.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armband, 18K guld.
5 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Armband, 18K guld.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Armband, med gammalslipade diamanter och smaragder.
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Armband, vitguld med små diamanter.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Armband, x- länk, 18K guld.
4 320 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Armlänk, 18K guld, x-länk.
16 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Bak Koi Tay, akvarell, signerad Bak Koi.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bankettsoffa, 1900-talets början.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bardisk, Danmark, 1970-tal.
1 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur, glas, Kosta Boda.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Wahlberg, olja på papp-pannå, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bestick, 39 delar, silver, Norge.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Blombord, 1950/60-tal.
1 350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bo Åke Adamsson, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Bobo Wallmansson, olja på duk, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bokhylla, Swedish Modern, 1930/40-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 18/1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK