1492 föremål
Aino Aalto, vas, glas, "Bölgeblick" Iittala.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alexander McQueen, clutch.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alfred Jensen, olja på duk, signerad och daterad 1904.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alliansring med briljantslipade diamanter.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alliansring, med 10 st briljantslipade diamanter.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Alvar Aalto, hatthylla, Artek.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Petersen, fotografi, stämpelsign a tergo.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1899, signerad med blyerts.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1903, signerad med blyerts.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1909, signerad med blyerts.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1911, signerad med blyerts.
5 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1914 signerad med blyerts.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Anders Zorn,etsning, 1918, signerad med blyerts.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Andreas Kock, fotografi.
11 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
André Marfaing, färglitografi, signerad 33/100.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Andy Warhol, efter, affisch, 1976.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anna Palm de Rosa, gouache & akvarell, signerad, Stockholm.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anne Nilsson, champagneglas, 7 st, "Clown", Orrefors.
5 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Arkivskåp, 1900-tal.
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Armband 18K guld bismarck.
26 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Armband 18K guld, X-länk.
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Armband 18K guld.
15 000 SEK
Utropspris
17 000 SEK
Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Armband med briljantslipade diamanter.
7 700 SEK
Utropspris
12 000 SEK
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Armband med diamanter.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armband, 14K guld, Finland.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Armband, 18K guld med pärlor.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Armband, 18K rött och vitt guld, korridorlänk.
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Armband, med rosenslipade diamanter och grön turmalin.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Armband, tvåradigt med briljantslipade diamanter.
32 500 SEK
Utropspris
41 000 SEK
Armlänk, x-länk. 18K guld.
9 700 SEK
Utropspris
14 000 SEK