1167 föremål
Bord, allmoge, 1800-talets första hälft.
16 tim 58m
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, gustavianskt, omkring 1800.
21 tim 12m
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, omkring år 1800.
5d 21 tim
Bord, omkring år 1800.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft.
5d 21 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, AB Stilarmatur, Tranås, 1970-tal.
22 tim 10m
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, CG Hallberg, 1920/30-tal.
2d 14 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bottega Veneta, plånböcker, 2 st.
1d 21 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Breitling, Colt, armbandsur, 37,6 mm.
4d 19 tim
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Brosch/häng 18K guld med camé.
4d 22 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bruno Liljefors, Tuppluren.
2d 23 tim
Bruno Liljefors, Tuppluren.
7 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Burberry, handdukar, 3 st.
3d 18 tim
Burberry, handdukar, 3 st.
850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1800-tal.
18 tim 42m
Byrå, 1800-tal.
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1950-60-tal.
1d 23 tim
Byrå, 1950-60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, tidigt 1900-tal.
3d 21 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bänk, 1900-talets andra hälft.
19 tim 10m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänk, 1970-80-tal.
3d 17 tim
Bänk, 1970-80-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bänk, tidigt 1900-tal.
22 tim 18m
Bänk, tidigt 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Eldh, "Ansgar".
2d 21 tim
Carl Eldh, "Ansgar".
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors/ÖIA.
15 tim 57m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Flodman, Ångbåtar på redden.
3d
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Det susar i säven".
3d 21 tim
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Johan De Geer, "En svensk tiger II".
1d 22 tim
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Mormor, Hitler och jag".
4d 14 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, Frasse, Ur "Tårtan".
6d 18 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK