1157 föremål
Hermès, väska, "Birkin 35", 2013.
96 000 SEK
Utropspris
90 000 SEK
Albin Amelin, olja på duk, signerad och daterad -63.
35 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
Rolf Hanson, tempera på papper, signerad,
32 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Jenny Nyström, signerad Jenny Nyström.
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Inge Schiöler, gouache, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Ring, med briljantslipad diamant 1,76 ct.
20 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Fåtölj, Danmark, 1940-tal.
20 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
Pernilla Stappe, olja på duk, signerad.
15 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Armband med safirer och briljantslipade diamanter.
15 000 SEK
Utropspris
38 000 SEK
Severin Nilson, oija på duk, signerad.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad M Pyk.
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matta, Ushaq design, ca 366 x 277 cm.
13 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ernst Billgren, färglitografi, signerad HC XXI/XXV.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Armband med diamanter och pärlor.
13 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Hermès, weekendbag, "Victoria", år 2000.
11 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Ring med safir och briljantslipade diamanter.
11 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Skrivbord, 1960/70-tal.
10 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ring med blå topas, baguette och briljantslipade diamanter.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Pelle Åberg, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Alexander Klingspor, olja på duk. signerad.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Tennisarmband, med briljantslipade diamanter.
10 000 SEK
Utropspris
19 000 SEK
Kors, guld, med multifärgade safirer och rubiner.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Céline, väska, "Phantom Luggage".
10 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
John Bauer, tuschteckning, intygad av brodern Hjalmar.
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bobo Wallmansson, olja på duk, signerad.
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Heriz Design, ca 307 x 246 cm.
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Cooper & Gorfer, archival pigment print, signerad 25/375.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Cooper & Gorfer, archival pigment print, signerad 13/375 a tergo.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Theo Tobiasse, olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK