1346 föremål
Gaudy garnityr.
40 000 SEK
Utropspris
100 000 SEK
Matta Orientalisk Figural silke, ca 274 x 186 cm.
38 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Matta, Isfahan, part silk, ca 308 x 202 cm.
25 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Bengt Lindström, olja på duk, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
Matta, Nain part silk s.k 9LAA, ca 406 x 249 cm.
10 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Matta, Nain part silk s.k 9LAA , 395 x 305 cm.
25 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Matta, Kirman, ca 460 x 340 cm.
5 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matta, Kazak design, ca 360 x 254 cm.
10 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Lars Lerin, olja på duk, signerad och daterad -78.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Rolex, Datejust, armbandsur, 36 mm.
34 888 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Peter Dahl, akvarell, signerad.
17 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matta, Isfahan, part silk, 235x154.
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Gerhard Nordström, olja på pannå, signerad.
16 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matta, orientalisk, ca 418 x 298 cm.
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Hängsmycke med briljant- och navettslipade diamanter.
4 000 SEK
Utropspris
21 000 SEK
Jacob Duck, hans krets/efterföljd, olja på pannå.
8 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Kashmar, ca 390 x 300 cm.
2 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1917, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Figural Kashmar, 400 x 295 cm.
2 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Olle Olsson-Hagalund, olja på pannå, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Figural Shahraza, ca 343 x 252 cm.
8 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ivan Aguéli, olja på papper/kartong.
17 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Albin Amelin, olja på duk, signerad och daterad -54.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Omega, Seamaster, De Ville, armbandsur, 34,5 mm.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, 1700-talets slut.
3 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
11 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Keshan, 395 x 305 cm.
2 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1905, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1916, signerad med blyerts.
7 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Krucifix 18K guld med briljantslipade diamanter.
300 SEK
Utropspris
18 000 SEK