Prenumerera på vårt nyhetsbrev

2008 föremål
ROLEX, Datejust, Pearlmaster, armbandsur, 29 mm.
88 000 SEK
Utropspris
150 000 SEK
ROBBERT, armlänk, 18k guld, Trosa, 1972.
29 000 SEK
Utropspris
38 000 SEK
CHIMENTO, Armband 18K guld i två färger, med etui.
25 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
LARS LERIN, akvarell & gouache, signerad och daterad -82.
25 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
HERMÈS, väska, "Kelly 28", 1975.
22 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Eilersen, soffa, modell Baseline.
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OLE WANSCHER, "OW150", dagbädd, Carl Hansen.
20 150 SEK
Utropspris
18 000 SEK
MATTA, Bidjar, ca 387 x 307 cm.
20 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
MATTTA, Figural Kashmar, ca 389 x 301 cm.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
PETER DAHL, akvarell, signerad.
19 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
PER EKSTRÖM, olja på duk, signerad.
19 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PER ÖBERG, soffbord, Svenskt Tenn, formgivet 2000.
18 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SIGRID HJERTÉN, gouache & akvarell, signerad.
17 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, akvarell, signerad och daterad -81.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GIRARD-PERREGAUX, Vintage, armbandsur, 30 x 31 mm.
15 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Armband 18K vitguld.
14 122 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SALVADOR DALÍ, skulptur, brons, signerad 299/300.
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
HERMÈS, väska, "Evelyne II GM".
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bestickservis, silver, 114 delar, Norge.
12 550 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal.
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Christophe Delcourt, "LIL" dagbädd, 2000-tal.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CHANEL, väska, "Flap bag", 1986-1988.
12 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
CHANEL, väska "Tote bag", 2009-10.
11 400 SEK
Utropspris
16 000 SEK
MULBERRY, väska, "Bayswater".
11 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARIN PARROW, olja på duk, signerad.
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CHANEL, väska, 1986-1988.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KARL NORDSTRÖM, kolteckning signerad.
11 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RING, 14K guld, diamanter ca 1.75 ct tot.
1 000 EUR
Utropspris
1 600 EUR
BENGT LINDSTRÖM, olja på duk. Signerad.
10 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
WILLIAM WEGMAN, fotografi, signerat och daterat -09.
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ISAMU NOGUCHI, soffbord, Vitra.
10 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NILS NILSSON, olja på duk.
10 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa "Boxplay", Swedese.
10 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK