2014 föremål
Lars Lerin, akvarell, signerad och daterad 2019.
40 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
Andy Warhol, offset-serigrafi. Signerad med dedikation.
32 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ragnar Sandberg, olja på pannå, stämpelsignerad.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Joan Miró, färglitografi, 1967, signerad 45/100.
20 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Lapponia collier 18K guld.
18 100 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Inge Schiöler, olja på duk, signerad.
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Holländsk skola, 16/1700-tal, olja på duk, bär signatur.
17 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
John Bauer, akvarell, intygad av Hjalmar Bauer a tergo.
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matbord, 1800-talets slut.
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Pablo Picasso, färglitografi.
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Leif-Erik Nygårds, offsettryck, signerad och stämplad.
15 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Lars Lerin, färgträsnitt, 1977, signerad 271/500.
14 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ring, med briljantslipad diamant.
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CÉLINE, "Big Bag".
14 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Olle Baertling, färgserigrafi, signerad 50/50.
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
RAPPIR med korgfäste.
13 700 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, akvarell, signerad och daterad -52.
13 050 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1905, signerad med blyerts.
13 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Josef Frank, matbord, modell 771, Svenskt Tenn.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
OMEGA Automatic Genéve, armbandsur, 34 mm.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PRADA, weekend bag, 2016.
11 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Vinylskiva, ABBA, "Hovas vittne", 1981.
11 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Louis Vuitton, "Pegase 70", resväska.
1 100 EUR
Utropspris
1 400 EUR
Fredrik Wretman, skulptur, polyuretan, signerad.
11 111 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad.
11 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Gucci, datorväska/väska.
11 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PALLASCH, svensk, m/1773 för kavalleriet.
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Wilhelm von Gegerfelt, olja på duk, signerad.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LÅDFACK, 1800-talets andra hälft.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK