1715 föremål
LÖS RUND BRILJANTSLIPAD DIAMANT 1.12 ct.
37 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
RING med briljantslipade diamanter.
24 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
EUGENE DE KERMADEC, "Paysage épuré".
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
EDUARD WIIRALT, etsning, signerad och numrerad 139/200.
17 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HUGO SIMBERG, blandteknik, signerad HS.
1 550 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ARMBAND, x-länk, 18K Bolidenguld.
15 812 SEK
Utropspris
19 000 SEK
LARS LERIN, olja på pannå, signerad.
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Figural Kashmar, ca 396 x 304 cm.
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
15 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
STENBORD 1800-tal.
15 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Jens Nielsen, dagbädd, Danmark 1921.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
HALSBAND, med droppformad diamant.
15 000 SEK
Utropspris
29 000 SEK
ARMBAND, 18K guld, Italien.
14 308 SEK
Utropspris
25 000 SEK
EINAR JOLIN, akvarell, signerad och daterad 1939.
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SPEGEL, gustavianskt Stockholmsarbete sent 1700-tal.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ENSTENSRING, 18K vitguld med en briljant.
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARMBAND 18K guld m 1 berlock, 46,1 g.
12 356 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Keshan, signerad, ca 393 x 298 cm.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Collier 18K guld.
11 822 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KUNGLIG GULDMEDALJ, Kungliga Patriotiska sällskapet.
11 388 SEK
Utropspris
8 000 SEK
COLLIER, 18K guld.
1 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ARMBAND, med trapetsslipade diamanter,
10 500 SEK
Utropspris
65 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
10 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
CORNELIUS WOUTER BOUTER, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA Ziegler design, ca 357 x 277 cm.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OMEGA Genève armbandsur 14K guld, länk 18K, 34 mm.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
RING, med rubin och briljanter.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
PETER CORNÉER, olja på duk, signerad och daterad -95.
9 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 15 mm.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KIRSTI TUOKKO, "KANNAT KATTOON (VIHREÄ)".
840 EUR
Utropspris
1 500 EUR