1485 föremål
Johan Krouthén, olja på duk, signerad och daterad 1919.
47 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
Armband 18K guld.
46 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Armband med multifärgade safirer och diamanter.
35 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Collier cordel 18K guld och vitguld.
32 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Trine Folmoe, olja på duk, signerad.
32 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Armband 18K guld.
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Marian Mokwa, Kustlandskap.
2 260 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Aly Ben Salem, gouache & akvarell, signerad.
23 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Collier 18K guld.
20 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Jenny Nyström, olja på duk porträtt ung kvinna signerad.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Francis Holman, Fartyg på havet.
1 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
Thorsten Waenerberg, Aftonseglats.
1 650 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Bulgari, Diagono, kronograf, armbandsur, 35 mm.
15 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Luis Feito, akryl signerad.
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Victor Westerholm, Senhöst / Kökar.
1 300 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Matta, Kashmar, ca 393 X 303 cm.
13 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Oscar Kleineh, Vy från Gibraltar.
1 250 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Karl Höglund, blandteknik på papp-pannå, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
Väinö Blomstedt, Klippa i havet.
1 100 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Collier, flätat 18K tvåfärgat guld.
11 165 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Santeri Salokivi, Kaptenen.
1 000 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Waldemar Lorentzon, olja på pannå signerad.
10 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Oscar Reutersvärd, akryl på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Ring med rosa turmalin och briljantslipade diamanter.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Tennisarmband med briljantslipade diamanter.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Nain part silk, s.k 6LAA, ca 312 X 208 cm.
10 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Medaljong och kedja, 18K guld, 28,1 g,
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK