Klockor och ur

På Bukowskis klockavdelning finner du kvalitetsklockor från världskända urmakare såsom Rolex, Omega, Cartier, Audemars Piguet och Patek Philippe samt unika samlarobjekt och äldre vintageur. Urets bakgrund är lång och likt sin mekanik, full med många olika komponenter. I denna kategori erbjuds klockor i ett varierande prisspann där kvalité är den... Läs mer

69 föremål
Girard Perregaux, armbandsur, 19 mm.
1d 20 tim
32 675 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Armbandsur, 18K guld, Facit, 18,5 mm.
3d 20 tim
14 280 SEK
Utropspris
11 000 SEK
Movado, armbandsur, 15 mm.
15 tim 2m
Movado, armbandsur, 15 mm.
1 310 EUR
Utropspris
1 300 EUR
Fickur, savonett, 14K guld, 51 mm.
3d 19 tim
13 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Roamer, armbandsur, 17 mm.
5d 20 tim
Roamer, armbandsur, 17 mm.
1 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Omega, armbandsur, 35 mm.
6d 14 tim
Omega, armbandsur, 35 mm.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Zenith, Sporto, armbandsur, 33 mm.
15 tim 19m
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Golvur, 1700-1800-tal.
4d 15 tim
Golvur, 1700-1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
2d 21 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK