407 föremål
Lars Lerin, akvarell signerad och daterad 94.
76 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
Jonas Lindvall, "Speyside" Sideboard 2000-tal.
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Anders Österlin, olja på duk, signerad.
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Olle Hjortzberg, olja på duk signerad.
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Chesterfield-modell, skinn.
9 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, Chesterfield-modell, skinn.
6 901 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Joan Blaeu, karta, kolorerat kopparstick ca 1635.
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ester Almqvist, olja på duk, osignerad.
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matbord, Travertin/sten, ca1980-tal.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa samt fåtölj, 1950-60-tal.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gunnar Torhamn, olja på pannå, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Keshan, ca 357 x 245 cm.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ann-Marie Jönsson, olja på duk, signerad AMJ.
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anders Österlin, olja på duk signerad.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, Boda smide sent 1900-tal.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, 1900-talets senare del.
4 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Plafonder, två st 1900-talets första del.
4 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erling Ärlingsson, olja på duk signerad.
4 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Anna Boberg, olja på uppfodrad duk, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, "Wien", Gemla, Diö.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Joseph Jungwirth, olja på duk, signerad J Jungwirth.
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona/Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Soffbord 1900-talets senare del.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hallmöbel omkring 1900, Italien.
3 901 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ingegerd Torhamn, olja på pannå, signerad.
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fritz Lindström, olja på pannå signerad.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, 1960-70-tal,
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arne Jacobsen, pallar 6 st för Fritz Hansen 1999.
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stolar 4 st Thonet tidigt 1900-tal.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alfred Ekstam, pastell signerad.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pierre Forssell, ljusstake, "Variabel", Skultuna.
3 266 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 1900-talets andra hälft.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Gohm, old silke ca 205 x 135 cm.
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILKE ADOLFSSON, vas, signerad glas.
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bricka Meissen, rokokostil 1900-tal porslin.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer ett par Tecta 1900-talets slut.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Chesterfieldmodell, skinn.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klädskåp/garderob Jugend 1900-talets början.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vitrinskåp nyrenässans omkring 1900.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, omkring 1900.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Serveringsvagn, troligen Italien, ca 1950-tal.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vägglampetter 4 st sent 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer 1 par, 1950-60-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ico Parisi, hallmöbel, 1950-tal.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tuulikki Pietilä, litografi, signerat och numrerat.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets början.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets senare del.
2 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla/vitrinskåp 1900-talets första hälft.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft. Mässing och glas.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK