338 föremål
Steven Shaprio/Paul Duncan, bok Taschen numrerad 94A.
21 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Sven Palmqvist, skål Ravenna Orrefors signerad 1989.
16 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
Marcel Breuer, karmstol B35 Thonet 1928/29.
15 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ulla & Gustav Kraitz, skulptur signerad.
12 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
COLLIER 18K guld, fantasi-länk, 27,9 g.
8 500 SEK
Utropspris
10 500 SEK
Ulysse Nardin, armbandsur, 34 mm.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
COLLIER 14K guld, 28,0 g, ca 44 x 0,5 cm.
6 500 SEK
Utropspris
8 500 SEK
Nicola Simbari, akryl på duk, signerad 67.
5 800 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Waldemar Lorentzon, olja på duk, signerad.
5 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matta Heris semiantik ca 375 x 286 cm.
5 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta Bidjar semiantik ca 350 x 263 cm.
5 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Märklin, 3 st lok, 3341, 37418 samt 37940, H0.
4 755 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Piedestal 1900-talets andra hälft.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Antoni Tàpies, färglitografi, signerad 83/150.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord 1900-talets senare del.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Orientalisk matta silke på bomull old ca 300 x 246 cm.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Kirman, semiantik 318x204 cm.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bonadsmålning, daterad 1846.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokhylla "Congresso" Lips Vago Italien 1970-tal.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Nain old 302x192 cm.
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lisa Larson, figuriner 2 st "Lilla Zoo", stengods.
3 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, Seamaster, De Ville, armbandsur, 34 mm.
3 209 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dagbädd, 60-70-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Keshan semiantik ca 335 x 227 cm.
3 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Spegel rokoko 1700-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp modern tillverkning.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa sengustaviansk omkring 1800.
2 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arthur Andersson, golvvas, lergoods, Vallåkra.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Bochara old part silk ca 310 x 200 cm.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vikskärm Japan 1900-talets andra hälft.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp 1900-talets första hälft.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Bachtiari old ca 367 x 256 cm.
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tage Andersen, skulptur.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord troligen Italien 1900-talets slut.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdssoffa 1900-talets senare del.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Okänd konstnär 1900-tal , skulptur skuret trä.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, NK (Nordiska Kompaniet) 1950/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Keshan semiantik ca 347 x 258 cm.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Koffert, Italien 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OMEGA, Seamaster 600, armbandsur, 32,5 mm,
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Severin Hansen, soffbord, Haslev, Danmark, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kashmir, silk old ca 263 x 179 cm.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Antoni Tàpies, färglitografi, signerad 23/150.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bockbord 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Keshan silke semiantik ca 328 x 225 cm.
2 000 SEK
Utropspris
48 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Ardekan semiantik ca 360 x 260 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK