375 föremål
Bänk, sekelskifte, furu.
Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
Fritz Lindström, olja på pannå signerad.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sängbord, 2 st, furu, 1970-80-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, Travertin/sten, ca1980-tal.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Okänd konstnär 1800-tal , olja på duk.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar 2 st snarlika tidigt 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Reutersvärd, tusch och akvarell, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, ca 1970-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bricka Meissen, rokokostil 1900-tal porslin.
350 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÄNK, Åmells möbler, 1990-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring 14K guld med 1 briljant ca 0,40 ct, ca I SI.
1 000 SEK
Utropspris
5 500 SEK
August Puig, etsning, signerad, E.A.-upplaga.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pallar ett par 2000-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dagbädd/soffbord 1900-tal Sydostasien.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pierre Forssell, ljusstake, "Variabel", Skultuna.
3 266 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer ett par Tecta 1900-talets slut.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stol Nederländerna 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp 1900-talets första hälft.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, Atelier, Kosta Boda.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jacobsen, pallar 6 st för Fritz Hansen 1999.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Pall/soffbord 1900-talets senare del.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp/byrå omkring 1900.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Uno Vallman, Oljemålning, motiv av landskap.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1960-70-tal,
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft. Mässing och glas.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hallmöbel omkring 1900, Italien.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Serveringsvagn, troligen Italien, ca 1950-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets senare del.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ester Almqvist, olja på duk, osignerad.
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtöljer 2 st 1940-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arbetsstol, Profim, 2000-tal.
1 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK