374 föremål
Alf Svensson, fåtölj, "Form 7", Dux.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alfred East, olja på duk, signerad.
2 877 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alfred Walter Bayes, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Alvar Aalto bänk 153A Artek 1900-talets slut.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, serveringsvagn, modell 900, Artek, Finland.
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ann-Marie Jönsson, olja på duk signerad och daterad 92.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anna Berg, olja på pannå, "Elefantöra", signerad.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Armband, 1960-tal, metall, ca 20 x 1,5 cm.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barskåp, troligen Danmark, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bengt Olson, olja på duk, signerad.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Orup, olja på duk signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Gadö, olja på pannå signerad och daterad 76.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Blombord, Danmark, 1960-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla Art Deco 1930/40-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Gärsnäs möbler, 2020.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, Swedish Modern, 1930-40-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordsdekoration/skulptur, silver, Spanien, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
1 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Brickbord, Italien, 1960-70-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par, "Pernilla", DUX.
6 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bänk 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, skåp "Öresund".
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Camilla Pyk, mixed media på metall signerad.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Fagerlund, vägglampor, 2 st, Orrefors, 1950-60-tal.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl-Harry Stålhane, skålar 2 st Rörstrand.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Erik Höglund, Spegel, Eriksmåla glas, 1960-70-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fickur, 51,5 mm, savonett.
24 000 SEK
Utropspris
26 000 SEK
Francois Morellet, Serigrafi, signerad, numrerad 209/300.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj Danmark 1940-tal.
5 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj med fotpall 1900-talets senare del.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer ett par "Nova" Swedese 2000-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
18 003 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fåtöljer ett par sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1970-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK