370 föremål
Alvar Aalto, bänkar ett par modell 153 2000-tal.
4 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Alvar Aalto, spegel Finland 2000-tal.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, bord modellnr 81a Finland 2000-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Lind, olja på duk signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bok, "Qi Baishi hua ji", 1952.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla, "Leksvik", IKEA, 1999.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-telats första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1930-40 tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bord, samtida.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bord, samtida.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1940/50-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa möjligen USA 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor 2 st.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fagerlund, plafond, Orrefors, 1960-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Cartier, ring "Logo de Cartier" 18K guld.
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Chanel armband ett par.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Chanel flap bag, väska, skor, scarf.
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Chanel, axelremsväska.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Christian Dior, weekendväska.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Emil Olsson, olja på duk signerad och daterad 32.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eve Eriksson, oljeskiss på pannå signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK