Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Selected Fashion – A Private Collection F771
Auktion:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Auktion:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Auktion:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Auktion:
Klassiska antikviteter F757
Auktion:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Auktion:
Kitchen Stories E1284
Auktion:
A Token of Love E1285
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
322 föremål
Ingvar Hildingsson, pall.
6d 1 tim
Ingvar Hildingsson, pall.
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, sengustaviansk, omkring år 1800.
6d 2 tim
Spegel, sengustaviansk, omkring år 1800.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lådfack, 1800-tal.
6d 4 tim
Lådfack, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, Howardmodell, DIS Inredning.
6d 4 tim
Soffa, Howardmodell, DIS Inredning.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matbord, 1800-tal.
8d
Matbord, 1800-tal.
Aktuellt bud
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.