Atelier Fauni

(Finland, Född 1952)
Atelier Fauni
(Finland, Född 1952)

ATELIER FAUNI, 3 stycken figurer från Mumindalen, Finland, 1950/60-tal.

Syntetisk päls och skinn, stomme i trä med metalltråd. Misan, Lilla My samt Filifjonkan. Stämplade Atelier Fauni. Höjd 7-16 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Misans hand samt Filifjonkans hatt lösa.

Klubbat pris
5 511
486
507
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
13 nov 2016 20:38
5 511 SEK
13 nov 2016 20:38
5 311 SEK
13 nov 2016 20:37
5 111 SEK
13 nov 2016 20:37
5 100 SEK
13 nov 2016 20:25
4 700 SEK
13 nov 2016 20:25
4 500 SEK
8 nov 2016 14:25
4 300 SEK
8 nov 2016 14:25
4 100 SEK
24 okt 2016 19:30
4 000 SEK
24 okt 2016 19:27
2 000 SEK