DOCKSKÅPSMÖBLER, 15 delar, Berit Bergström, Nolbyn, Värmländskt hantverk, 1900-talets första hälft.

Bemålat trä i vittoch brunt. Bestående av soffa, sex stycken stolar, månbord i två delar, bord, byrå, säng, nattduksbord samt spis. Stämpelmärkta. Höjd 6-21 cm. Två stycken dockor som enligt uppgift skall vara Nolbyn medföljer. Höjd 16 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall.

Klubbat pris
7 500
662
691
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
12 nov 2016 21:53
7 500 SEK
12 nov 2016 21:53
7 500 SEK
12 nov 2016 21:53
6 700 SEK
12 nov 2016 21:53
6 500 SEK
12 nov 2016 21:53
5 250 SEK
12 nov 2016 21:17
5 050 SEK
12 nov 2016 21:17
5 000 SEK
12 nov 2016 21:05
4 650 SEK
12 nov 2016 21:05
4 450 SEK
12 nov 2016 20:57
4 250 SEK
12 nov 2016 20:57
4 050 SEK
12 nov 2016 20:52
3 700 SEK
12 nov 2016 20:52
3 500 SEK
1 nov 2016 0:30
3 000 SEK
30 okt 2016 23:39
2 700 SEK
30 okt 2016 6:05
2 500 SEK
28 okt 2016 10:39
1 000 SEK
24 okt 2016 21:58
600 SEK