GEBRÜDER BING, 10375/2, Open Tourer, Tyskland, ca 1912.

Handmålad plåt. Urverksdriven. Fyra öppningsbara dörrar. Gummidäck. Längd 32 cm. Nyckel finns.

Slitage. Smärre lackskador. Tre handtag av, ett medföljer löst. Kylarprydnad saknas. Stänkskärmar något vridna. Fästet till ena lyktan saknas.

Proveniens

Familjen Holm, Insjön(postorderföretaget Åhlén&Holm). Inropad på auktion i Insjön ca 1915 då familjen Holm flyttade sin verksamhet till Stockholm.

Klubbat pris
67 000
5 945
6 204
Utropspris
50 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
13 nov 2016 20:49
67 000 SEK
8
13 nov 2016 20:49
65 000 SEK
13 nov 2016 20:46
61 500 SEK
8
13 nov 2016 20:46
59 500 SEK
13 nov 2016 20:46
57 500 SEK
8
13 nov 2016 20:46
55 500 SEK
13 nov 2016 20:42
53 222 SEK
13 nov 2016 20:42
51 222 SEK
13 nov 2016 20:00
48 222 SEK
13 nov 2016 20:00
46 222 SEK
13 nov 2016 19:41
44 222 SEK
13 nov 2016 19:41
42 222 SEK
13 nov 2016 16:01
40 000 SEK
30 okt 2016 21:56
30 999 SEK
28 okt 2016 9:34
29 000 SEK
26 okt 2016 23:18
24 000 SEK
25 okt 2016 21:25
22 000 SEK
24 okt 2016 23:56
20 000 SEK
24 okt 2016 19:51
15 000 SEK
24 okt 2016 18:45
500 SEK