J LEVY & CO, sparbössa, England, troligen tillverkad i Tyskland omkring år 1909.

Lackerad plåt. Man med hatt, arm som rör sig när mynt läggs i. Höjd 18,5 cm. Nyckel finns.

Slitage. Bucklor. Lackskador. Handen lös, saknar nitar.

2 050
179
187
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
24 dec 2016 19:12
2 050 SEK
24 dec 2016 19:12
1 800 SEK
20 dec 2016 14:47
1 200 SEK
19 dec 2016 11:35
1 100 SEK