GEBRÜDER BING SAMT ARNOLD, 2 stycken u-båtar, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Gebrüder Bing u-båt B-72 #10/344/1. I produktion 1912-1927. Lackerad plåt. Urverksdriven. Längd 26 cm. Arnold u-båt A-2001. Ca 1950. Litograferad plåt. Urverksdriven. Längd 22 cm.

Slitage. Bucklor. Lackskador. Urverk fungerar ej. Nyckel saknas.

Klubbat pris
1 500
131
137
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
12 nov 2016 0:18
1 500 SEK
25 okt 2016 0:08
1 000 SEK
24 okt 2016 18:49
500 SEK