DISTLER, brandbil, Tyskland, 1930-tal.

Litograferad plåt. Fem stycken brandmän. Urverksdriven. Elektriska strålkastare. Längd 31 cm.

Ställvis blekt. Smärre lackskador. Urverk fungerar. Bucklor.

Klubbat pris
800
71
74
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
13 nov 2016 21:57
800 SEK
13 nov 2016 21:55
750 SEK
13 nov 2016 0:15
700 SEK
12 nov 2016 15:07
550 SEK
10 nov 2016 14:46
361 SEK
4 nov 2016 16:26
311 SEK