ÜBERLACKER, flodbåt, Tyskland, 1900-talets början.

Handmålad plåt. Sittande figurer i tenn under soltak. Urverksdriven. Längd 33 cm.

Slitage. Lackskador. Skorsten, ställ samt två flaggor saknas. Mittdelen lös. Smärre retuscher. Urverk fungerar ej. Nyckel saknas.

Klubbat pris
6 111
533
558
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
13 nov 2016 21:28
6 111 SEK
13 nov 2016 21:28
5 999 SEK
13 nov 2016 21:25
5 911 SEK
13 nov 2016 21:22
5 711 SEK
13 nov 2016 21:22
5 555 SEK
13 nov 2016 21:21
5 511 SEK
13 nov 2016 21:19
5 311 SEK
13 nov 2016 21:18
5 111 SEK
13 nov 2016 21:18
5 000 SEK
13 nov 2016 21:17
4 800 SEK
13 nov 2016 21:17
4 600 SEK
13 nov 2016 21:17
4 444 SEK
13 nov 2016 21:17
4 088 SEK
13 nov 2016 21:17
3 888 SEK
13 nov 2016 20:29
3 600 SEK
13 nov 2016 20:29
3 400 SEK
13 nov 2016 20:08
3 200 SEK
11 nov 2016 18:42
3 000 SEK
25 okt 2016 21:26
2 200 SEK
24 okt 2016 19:56
1 999 SEK