Vinglas med invändig förgyllning, balusterformad kupa på indragen rund fot, reliefdekor av musselformer och rutmönster. En stämplad Topazio 0,925, övriga stämplade MAS 0,925. Höjd 15 cm. Vikt totalt 1690 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.