Tallrikar, 2 + 6 st, Kuznetsov Ryssland 1900-1917

Polykrom, handmålat blomstermotiv med med förgyllda kanter. Sex blåa och två gröna tallrikar. Tillverkarens stämpel. Diameter 21 cm.

Åldersrelaterat slitage. Delvis sliten förgyllning.

Utropspris
450 EUR