Skedar, 6 st, silver, Moskva, Ryssland 1787-1790

Oidentiferade stämplar, varav en stämplad FG 1787, med kontrollstämpel Andrej Titow, samt fem stycken stämplade FV 1790.

Kaffeskedar, längd 12-12,5 cm. Vikt tillsammans 86 gram.

Smärre slitage. En med smärre bristningar.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
30 dec 2025 20:49
2 000 SEK
30 dec 2025 10:44
300 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02