Taklampa Nyrokoko omkring 1900

För sex + tre ljuspunkter, stomme av metall med kupor av glas, diameter ca 85 cm, höjd ca 125 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Nagg. Glaskupor något olika. Saknar några skruvar för fäste av kupor

Klubbat pris
3 000
285
326
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
31 dec 2025 10:48
3 000 SEK
31 dec 2025 10:48
2 400 SEK
30 dec 2025 21:29
2 200 SEK
29 dec 2025 1:23
2 000 SEK
25 dec 2025 20:28
500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13