Margit Jones

(Sverige, 1917-1981)
Margit Jones
(Sverige, 1917-1981)

Margit Jones, fat, lergods, Stockholms Keramik

Signerad MJ, diameter ca 18 cm

Obetydligt ytslitage. Tillverkningsdefekter. Krackelyr.

Proveniens

Arne Jones

Klubbat pris
3 400
325
369
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (20 bud)
12 jan 19:44
3 400 SEK
12 jan 19:44
3 200 SEK
12 jan 19:41
3 000 SEK
12 jan 19:41
2 800 SEK
12 jan 19:41
2 600 SEK
12 jan 19:41
2 400 SEK
12 jan 19:41
2 200 SEK
12 jan 19:40
2 121 SEK
12 jan 19:40
1 716 SEK
12 jan 19:40
1 616 SEK
12 jan 19:38
1 100 SEK
12 jan 19:38
1 000 SEK
12 jan 10:22
950 SEK
10 jan 10:10
900 SEK
6 jan 21:53
850 SEK
5 jan 12:39
800 SEK
5 jan 12:39
800 SEK
5 jan 12:38
550 SEK
5 jan 12:38
500 SEK
5 jan 12:03
300 SEK