Margit Jones

(Sverige, 1917-1981)
Margit Jones
(Sverige, 1917-1981)

Margit Jones, fat, lergods, Stockholms Keramik

Signerad MJ, diameter ca 18 cm

Obetydligt ytslitage. Tillverkningsdefekter. Krackelyr.

Proveniens

Arne Jones

Auktionen avslutas
2 dagar 7 timmar
900
86
98
Utropspris
1 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 950 SEK. Läs mer.
Budhistorik (7 bud)
10 jan 10:10
900 SEK
6 jan 21:53
850 SEK
5 jan 12:39
800 SEK
5 jan 12:39
800 SEK
5 jan 12:38
550 SEK
5 jan 12:38
500 SEK
5 jan 12:03
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Carlsgatan 54, Malmö - V14