Madeleine Pyk – en samling F769

BROSCH SAMT MANSCHETTKNAPPAR, Georg Jensen, Danmark, importstämplade.

Silver. Brosch numrerad 82 B, diameter 4 cm. Manschettknappar numrerade 57, diameter 2 cm. Total vikt 21,1 gram.

Slitage. Manschettknappar omgjorda från örhängen av Lagerström i Stockholm 1945.

Klubbat pris
1 200
114
130
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
21 maj 2017 22:40
1 200 SEK
11 maj 2017 11:07
1 100 SEK
11 maj 2017 11:07
1 000 SEK
11 maj 2017 11:07
1 000 SEK
3 maj 2017 21:55
450 SEK
3 maj 2017 21:55
400 SEK
3 maj 2017 9:42
350 SEK
2 maj 2017 9:57
300 SEK