DALMÅLNING, Allmoge, tillskriven Back Erik Andersson, Ulvi by, Leksand. Daterad 1838.

"Om bröllopet i Cana". Uppklistrad papp 73 x 127 cm.

Skador, lagningar, retuscher.

Klubbat pris
7 700
683
713
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
12 nov 2017 21:34
7 700 SEK
8
12 nov 2017 21:34
7 500 SEK
8
12 nov 2017 21:32
7 300 SEK
12 nov 2017 21:22
7 100 SEK
12 nov 2017 21:22
7 000 SEK
12 nov 2017 21:11
6 600 SEK
8
12 nov 2017 21:11
6 400 SEK
12 nov 2017 18:40
6 200 SEK
12 nov 2017 18:40
6 000 SEK
12 nov 2017 15:40
5 800 SEK
12 nov 2017 15:40
5 600 SEK
12 nov 2017 13:55
5 200 SEK
12 nov 2017 13:30
5 000 SEK
12 nov 2017 13:30
4 900 SEK
12 nov 2017 13:29
4 700 SEK
12 nov 2017 13:29
4 500 SEK
12 nov 2017 12:54
4 300 SEK
12 nov 2017 11:36
4 100 SEK
12 nov 2017 11:36
3 900 SEK
12 nov 2017 11:35
3 700 SEK
12 nov 2017 11:35
3 500 SEK
12 nov 2017 9:30
3 300 SEK
12 nov 2017 6:41
3 100 SEK
11 nov 2017 23:54
2 900 SEK
11 nov 2017 23:54
2 750 SEK
11 nov 2017 22:49
2 700 SEK
11 nov 2017 22:49
2 500 SEK
11 nov 2017 22:49
2 500 SEK
6 nov 2017 20:55
2 000 SEK
3 nov 2017 18:12
1 200 SEK
1 nov 2017 20:05
1 000 SEK
1 nov 2017 14:48
300 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801