Madeleine Pyk – en samling F769

HÄNGSKÅP, allmoge, Skåne, märkt HHS 1843

Blåmålat med dekor av polykroma blommor. Uppsvängt krön med tandsnittsdekor. Invändigt med tre lådor. Längd 59 cm, djup 26, höjd 75 cm.

Slitage. Skador. Maskstungen. En dörr kompletterad. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Klubbat pris
5 400
513
589
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
12 nov 2017 21:50
5 400 SEK
12 nov 2017 21:50
5 200 SEK
11 nov 2017 11:03
4 700 SEK
11 nov 2017 11:03
4 500 SEK
11 nov 2017 1:17
4 200 SEK
9 nov 2017 20:38
4 000 SEK
9 nov 2017 20:38
3 800 SEK
1 nov 2017 18:49
3 500 SEK
1 nov 2017 17:21
700 SEK
1 nov 2017 13:31
600 SEK
1 nov 2017 13:25
300 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79