Madeleine Pyk – en samling F769

HÖRNSKÅP, allmoge, Rättvik, Dalarna. Daterat 1786

Brunmålat med dekor av kurbits. L 73, B 48, H 94 cm.

Slitage, smärre skador, senare dörrhake.

Klubbat pris
3 050
290
333
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
12 nov 2017 22:15
3 050 SEK
11 nov 2017 18:27
2 850 SEK
2 nov 2017 5:39
1 100 SEK
1 nov 2017 21:57
850 SEK
1 nov 2017 20:09
800 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801