SKRIN, allmoge, troligen Västergötland/Småland, daterad 1761.

Skuren dekor i relief, delvis målat. Beslag av smide. Längd 50, bredd 39, höjd 19 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Saknar fötter.

Klubbat pris
3 644
322
336
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
12 nov 2017 20:34
3 644 SEK
9
12 nov 2017 20:34
3 444 SEK
12 nov 2017 20:34
3 200 SEK
9
12 nov 2017 20:34
3 000 SEK
12 nov 2017 17:13
2 600 SEK
8
12 nov 2017 17:13
2 400 SEK
12 nov 2017 17:12
2 200 SEK
8
12 nov 2017 17:12
2 000 SEK
12 nov 2017 17:11
1 900 SEK
8
12 nov 2017 17:11
1 800 SEK
12 nov 2017 17:05
1 700 SEK
8
12 nov 2017 17:05
1 600 SEK
11 nov 2017 22:57
1 500 SEK
6 nov 2017 6:32
1 100 SEK
4 nov 2017 17:58
900 SEK
4 nov 2017 11:58
678 SEK
3 nov 2017 17:56
550 SEK
3 nov 2017 11:04
500 SEK
3 nov 2017 9:32
300 SEK