BONADSMÅLNING, tillskriven Johannes Nilsson, Breared, Halland, tidigt 1800-tal.

Bibliska motiv, bland andra med motiv av den förlorade sonen. Ca 400 x 32 cm.

Skador. Slitage. Lagningar.

11 000
964
1 003
Utropspris
18 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
12 nov 2017 13:56
11 000 SEK
11 nov 2017 22:48
10 000 SEK
4 nov 2017 8:07
8 400 SEK
3 nov 2017 16:24
8 000 SEK