FÄSTMÖSKRIN, allmoge, Ljusdal, Hälsingland, 1800-talets första hälft

Blåmålat med dekor av blommor. Invändig läddika. Längd 29 cm, bredd 25 cm, höjd 20 cm.

Slitage. Smärre skador. Invändiga påskrifter. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Klubbat pris
11 500
1 091
1 249
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
12 nov 2017 21:51
11 500 SEK
12 nov 2017 21:51
11 200 SEK
12 nov 2017 21:50
11 000 SEK
12 nov 2017 21:47
10 500 SEK
12 nov 2017 21:47
10 000 SEK
12 nov 2017 21:46
9 700 SEK
12 nov 2017 21:46
9 500 SEK
12 nov 2017 21:44
8 300 SEK
12 nov 2017 21:44
8 100 SEK
12 nov 2017 21:43
7 800 SEK
12 nov 2017 21:43
7 600 SEK
12 nov 2017 21:43
7 500 SEK
8
12 nov 2017 21:22
7 000 SEK
12 nov 2017 19:13
6 000 SEK
8 nov 2017 21:48
5 000 SEK
2 nov 2017 9:28
4 500 SEK
1 nov 2017 22:35
1 111 SEK
1 nov 2017 20:06
800 SEK
1 nov 2017 17:51
350 SEK
1 nov 2017 14:32
300 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79