BANDSKED, allmoge, Forsa, Hälsingland. Av Jöns Månsson, Rosmålaren. Daterad 1801

Bemålad, överdelen med rosmålari. Delvis genombruten dekor. Längd 13 cm, höjd 18 cm.

Smärre slitage. Skador, två brott.

Klubbat pris
36 000
3 139
3 285
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
8
12 nov 2017 21:33
36 000 SEK
9
12 nov 2017 21:33
36 000 SEK
8
12 nov 2017 21:32
35 000 SEK
9
12 nov 2017 21:32
34 000 SEK
9
12 nov 2017 21:28
30 000 SEK
12 nov 2017 21:28
29 000 SEK
12 nov 2017 20:51
28 000 SEK
12 nov 2017 20:50
27 000 SEK
9 nov 2017 19:45
26 000 SEK
8
9 nov 2017 18:03
25 000 SEK
9 nov 2017 15:53
24 000 SEK
8
9 nov 2017 15:39
23 000 SEK
7 nov 2017 12:10
22 000 SEK
8
7 nov 2017 12:10
21 000 SEK
8
7 nov 2017 12:10
20 400 SEK
7 nov 2017 12:10
19 900 SEK
8
7 nov 2017 10:08
19 000 SEK
7 nov 2017 10:05
18 500 SEK
8
7 nov 2017 10:05
18 000 SEK
6 nov 2017 10:53
17 500 SEK
6 nov 2017 10:50
17 000 SEK
6 nov 2017 10:49
16 500 SEK
6 nov 2017 10:49
16 500 SEK
3 nov 2017 18:18
16 000 SEK
3 nov 2017 14:49
15 500 SEK
3 nov 2017 12:20
15 000 SEK
2 nov 2017 19:25
3 000 SEK
2 nov 2017 6:11
2 200 SEK
1 nov 2017 14:38
2 000 SEK
1 nov 2017 12:38
300 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79