SELBÅGE, allmoge, Järvsö, Hälsingland, 1800-talets första hälft

Målad i svart, rött och grönt. Trä och järnsmide. Längd 59 cm, höjd 36 cm.

Slitage. Smärre skador. Fernissad. Torrsprickor. Delvis senare bemålning.

Klubbat pris
1 000
90
95
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
12 nov 2017 21:42
1 000 SEK
3 nov 2017 7:23
400 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79