SKULPTUR, Elfenbenskusten, möjligen Baule.

Skuren i trä, stående mansfigur. Höjd 37 cm exkl. sockel.

Delar saknas. Maskstungen. Skador. Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 900
168
175
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
4 mar 2018 18:39
1 900 SEK
4 mar 2018 18:39
1 800 SEK
4 mar 2018 18:38
1 600 SEK
4 mar 2018 18:38
1 500 SEK
4 mar 2018 18:38
1 100 SEK
4 mar 2018 18:38
1 000 SEK
4 mar 2018 18:38
750 SEK
4 mar 2018 18:38
700 SEK
4 mar 2018 18:37
550 SEK
4 mar 2018 18:37
500 SEK
4 mar 2018 14:23
300 SEK