1004847
SKULPTUR, Elfenbenskusten, möjligen Baule.
Skulptur, elfenbenskusten, möjligen baule.

Skuren i trä, stående mansfigur. Höjd 37 cm exkl. sockel.

Delar saknas. Maskstungen. Skador. Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Slutpris
1 900
178
197
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
4 mar 2018 18:39
1 900 SEK
4 mar 2018 18:39
1 800 SEK
4 mar 2018 18:38
1 600 SEK
4 mar 2018 18:38
1 500 SEK
4 mar 2018 18:38
1 100 SEK