SKULPTUR, trä. Senufo, Elfenbenskusten, Mali.

Man med yxa. Höjd 19.

Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling

Liljevalchs: Före Picasso, Afrikansk konst i svensk ägo, 1988/1989

Klubbat pris
1 608
142
148
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
3 mar 2018 10:53
1 608 SEK
3 mar 2018 10:53
1 508 SEK
3 mar 2018 10:52
1 407 SEK
3 mar 2018 10:52
1 307 SEK
2 mar 2018 18:21
1 206 SEK
2 mar 2018 18:21
1 106 SEK
2 mar 2018 8:59
1 000 SEK
27 feb 2018 20:46
800 SEK
22 feb 2018 15:50
300 SEK