Madeleine Pyk – en samling F769

SKÖLD, GALLA SHILLUK (Sydsudan - Sufdan)

Geometriskt reliefmönster. Skinn, flodhäst. Diameter 32 cm.

Slitage.

Proveniens

Peter von Busch Samling.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 mar 2018 21:37
2 200 SEK
3 mar 2018 21:37
2 000 SEK
3 mar 2018 21:35
1 900 SEK
3 mar 2018 21:35
1 800 SEK
3 mar 2018 21:34
1 700 SEK
3 mar 2018 21:34
1 600 SEK
28 feb 2018 10:10
1 500 SEK
23 feb 2018 21:00
300 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46