FERTILITETSFIGUR, Akuaba, Ashanti, Ghana.

Skuret i trä, kvinnofigur. Höjd 23 cm.

Skador. Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 000
95
109
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
4 mar 2018 21:23
1 000 SEK
4 mar 2018 21:22
900 SEK
1 mar 2018 18:58
800 SEK