Madeleine Pyk – en samling F769

VIKSKÄRM, Kina, 1900-talets första hälft.

Stomme i svartlackerat trä med metallbeslag. Skärmväggar klädda med textil och målningar på papper. Fyra paneler à 47 cm, höjd 105 cm.

Bruksskick. Skador. Fläckar. Lagningar.

Klubbat pris
300
28
33
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
9 dec 2017 1:23
300 SEK