BRODERI, Kina, 1900-talets första hälft/mitt.

Broderi av fåglar och blommor mot röd fond. Ramat. Ca 176 x 146 cm.

Bruksskick. Fläckar. Revor och några skador.

Klubbat pris
1 257
111
116
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
15 dec 2017 18:22
1 257 SEK
15 dec 2017 18:22
1 200 SEK
15 dec 2017 0:34
750 SEK
15 dec 2017 0:34
700 SEK
13 dec 2017 21:53
300 SEK