Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI PORSLIN, 10 delar, Japan, 1900-tal.

Sju assietter. Diameter 16,5 - 21,5 cm.
Två fat. Längd 17 och 19 cm.
En vas. Höjd 33,5 cm.

Slitage. Krackelyr. Nagg. Tillverkningsdefekter. Sprickor.

Klubbat pris
550
52
60
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
15 dec 2017 15:00
550 SEK
15 dec 2017 12:08
500 SEK
15 dec 2017 12:08
460 SEK
14 dec 2017 19:31
350 SEK
9 dec 2017 5:41
300 SEK