1008157

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1948.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Klotrund. Blomsterfång. Modellnummer 1042. Höjd 17 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Obetydligt ytslitage. Glasyrmistor på fotringen.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 700
    165 EUR
    194 USD

    Budhistorik (11 bud)
    711 feb 19:121700SEK
    411 feb 18:511600SEK
    5A 9 feb 18:301500SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes