1008209

WILHELM KÅGE

Skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Skalbagge och stiliserade växter. Modellnummer 1094. Diameter 20 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 000
    98 EUR
    114 USD

    Budhistorik (11 bud)
    211 feb 03:371000SEK
    410 feb 23:24950SEK
    3 7 feb 11:24900SEK