1008219

WILHELM KÅGE, fat, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1930/40-tal.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Drake. Modellnummer 1035. Diameter 31 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 000
    97 EUR
    111 USD

    Budhistorik (4 bud)
    49 feb 2018 13:421000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    33 feb 2018 15:49850SEK
    22 feb 2018 16:30500SEK